«Постать у мистецтві»: творчість Василя Забашти як художника та громадянина
DOI:
https://doi.org/10.31866/2617-7951.2.1.2019.170365Ключові слова:
Василь Забашта, духовність, громадянська позиція, національне мистецтво, художня традиціяАнотація
Мета дослідження – висвітлити постать художника-педагога та громадянина В. І. Забашти періоду другої половини 1950–2016 рр. Методологією дослідження є загальнонаукові методи – мистецтвознавчий аналіз, узагальнення досліджуваної проблеми. Наукова новизна. У статті проаналізовано складні процеси становлення особистості митця періоду 1950–2016 рр. Дослідження виявляє основні морально-етичні та мистецькі засади на базі статей та унікальних розмов-інтерв’ю з художником. Висновки. За результатами дослідження можемо стверджувати, що Василь Забашта продовжував класичні традиції у педагогічній діяльності як очільник пейзажної майстерні НАОМА та як прогресивний митець періоду тоталітаризму. На увагу заслуговує формально-образна концепція Забашти в українському образотворчому мистецтві періоду незалежності та в наступні роки її становлення. Висвітлено формування його громадянської позиції впродовж післявоєнних та останніх років життя, його філософське ставлення та погляди на сучасність.Посилання
Zabashta, R., & Zabashta, H. (Comps.). (2008). Vasyl Zabashta. Maliarstvo: Albom-kataloh [Vasyl Zabashta. Painting: Album-catalog]. Kyiv: Maisternia knyhy [in Ukrainian].
Zabashta, V. (2009). Svit ochyma khudozhnyka [The world is the eyes of the artist]. Kyiv: Maisternia knyhy [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Ярослав Логінський
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори зберігають авторські права на статтю та одночасно надають журналу право його першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану статтю з обов’язковим посиланням на її авторів та першу публікацію.
Журнал дозволяє авторам зберігати авторські права і права на публікації без обмежень.
Автор опублікованої статті має право поширювати інформацію про неї та розміщувати посилання на роботу в електронному репозитарії установи.