DOI: https://doi.org/10.31866/2617-7951.2.1.2019.170365

«Постать у мистецтві»: творчість Василя Забашти як художника та громадянина

Yaroslav Loginskyi

Анотація


Мета дослідження – висвітлити постать художника-педагога та громадянина В. І. Забашти періоду другої половини 1950–2016 рр. Методологією дослідження є загальнонаукові методи – мистецтвознавчий аналіз, узагальнення досліджуваної проблеми. Наукова новизна. У статті проаналізовано складні процеси становлення особистості митця періоду 1950–2016 рр. Дослідження виявляє основні морально-етичні та мистецькі засади на базі статей та унікальних розмов-інтерв’ю з художником. Висновки. За результатами дослідження можемо стверджувати, що Василь Забашта продовжував класичні традиції у педагогічній діяльності як очільник пейзажної майстерні НАОМА та як прогресивний митець періоду тоталітаризму. На увагу заслуговує формально-образна концепція Забашти в українському образотворчому мистецтві періоду незалежності та в наступні роки її становлення. Висвітлено формування його громадянської позиції впродовж післявоєнних та останніх років життя, його філософське ставлення та погляди на сучасність.

Ключові слова


Василь Забашта; духовність; громадянська позиція; національне мистецтво; художня традиція

Повний текст:

PDF

Посилання


Zabashta, R., & Zabashta, H. (Comps.). (2008). Vasyl Zabashta. Maliarstvo: Albom-kataloh [Vasyl Zabashta. Painting: Album-catalog]. Kyiv: Maisternia knyhy [in Ukrainian].

Zabashta, V. (2009). Svit ochyma khudozhnyka [The world is the eyes of the artist]. Kyiv: Maisternia knyhy [in Ukrainian].


Пристатейна бібліографія ГОСТ


Copyright (c) 2019 Ярослав Логінський

Creative Commons License
Ця робота ліцензована Creative Commons Attribution 4.0 International License.

© Copyright    |   Керівництва для авторів   |   Редакційна політика   |   Редакційний штат   |   Контакти   |